"Finanční výsledek několikanásobně překonal původní představy a očekávání," uvedl předseda organizačního výboru a prezident ČSLH Tomáš Král.
"Vyplatilo se, že jsme uplatňovali přísnou rozpočtovou kontrolu a náklady udrželi na plánované úrovni. Na druhé straně tržby z prodeje vstupenek, které tvoří takřka tři čtvrtiny příjmů, byly o čtvrtinu vyšší, než předpokládal rozpočet. Myslím, že se nám podařilo dobře nastavit ceny vstupenek a chci poděkovat v první řadě fanouškům, kteří dokázali, že jsme hokejová země. Jestliže se podle řady odborníků jednalo o nejlépe připravený šampionát v historii, z našeho pohledu šlo jednoznačně o ekonomicky nejúspěšnější šampionát, který jsme pořádali."
Dalších více než 1,3 miliardy Kč získaly z mistrovství světa na daních a pojištění veřejné rozpočty, ať už státní, krajské nebo obecní.
"Veřejné rozpočty podpořily šampionát částkou zhruba 160 miliónů korun, na daních a pojištění získaly osmkrát tolik," vypočítal Tomáš Král.
"Mistrovství potvrdilo, že podpora podobných akcí se při důsledné kontrole nákladů, dobrém marketingu a rozumně nastavených cenách veřejným rozpočtům vyplatí."
Zisk z mistrovství světa využije ČSLH především na podporu mládeže, a to nejen na reprezentační, ale i klubové úrovni.
"Prostředky budeme čerpat cíleně, prioritně na mládež, a nikoli jednorázově, nýbrž ve střednědobém horizontu," prohlásil Tomáš Král.
"Díky mistrovství světa budeme moci do mládeže investovat dvojnásobek toho, co před několika lety. Nečekaně dobrý výsledek umožní, abychom část výnosů poslali přímo mládežnickým klubům."
Výdaje ČSLH na mládežnický hokej vzrostly ze 47 miliónů Kč v roce 2009 na 85 miliónů Kč v roce 2014. Mezi nejvýznamnější aktivity v této oblasti patří zajištění základní výstroje pro nejmenší hokejisty, Akademie ČSLH, širší program mládežnických reprezentací, projekty regionálních trenérů a profesionálních trenérů mládeže v menších klubech, financovaných prostřednictvím ČSLH.