Dvoumetrový nejvyšší na hřišti Tomáš Chorý rozjásal příznivce Slavie 2 brankami v Lize mistrů

Fotbalisté pražské  Slávie v prvním zápase třetího  předkola kvalifikace Ligy mistrů porazili belgický Royale Union SG 3:1. Hrálo se v Praze v Edenu 7. srpna 2024 večer.

Premiérově a hned dvě branky vsítil v sešívaném dresu Tomáš Chorý a  třetí gól  přidal Oscar Dorley. Vlastním gólem snížil  Alexandr Bužek.

Diváci si poprvé zakřičeli gól už v 19. minutě, kdy Lukáš Provod nacentroval před branku, kde asi deset metrů před ní stojící Tomáš Chorý vsítil hlavičkou premiérový  gól  v pražské  Slavii ...  1:0!

Stalo se tak před tribunou Sever, kterou tradičně zaplňují příznivci domácího celku.

Ve 41. minutě se něco podobné jako v 19. minutě opakovalo, jenže ten  centr provedl Christose Zafeirise od rohového praporku a dvoumetrový fotbalista nejvyšší na hřišti Tomáš Chorý podruhé mířil ve výskoku opět hlavou  do branky soupeře.

Po změně stran v  57. minutě se za vydatného deště přihodila kardinální chyba brankářovi hostujícího týmu Morisovi, jehož zbrklou rozehrávku  vystihl borec Slavie Oscar Dorley a pohotovou  střelou k tyči zařídil tříbrankový náskok  – 3:0!

Ve Vršovicích za tratí v Edenu panovalo všeobecné veselí.  Hráči  na obou stranách se předváděli, jak umí hrát fotbal. Trenéři obou týmů vystřídali pár hráčů včetně Alexandra Bužka  v 66. minutě, kterému se podařilo   v 73. minutě odrazem od prsou  vsítit  nešťastný vlastní gól – 3:1.

Pak se ještě rozdávaly karty, dvě žluté na obou stranách a jedna červená, kterou   za nesportovní chování dostal v Praze hostující Fuseini.

Borci Slávie si  do Bruselu vezou dvougólový náskok. Postačí jim? Odveta je na programu v úterý 13. srpna 2024  na stadionu RSC Anderlecht.

Praha - Eden  7. srpna 2024

Liga mistrů

Třetí  předkolo

SK Slavia Praha -
Royale Union Saint-Gilloise   3:1  (2:0)

Branky: 19. a 41. Chorý, 57. Oscar – 73. Bužek vlastní gol  Diváci: 18470 Žluté karty: Provod, Oscar - Vanhoutte, Puertas, Moris, Teklab Červené karty – 85. Fuseini Rozhodčí Stieler – Gittelmann, Weickenmeier
SK Slavia Praha  Kinský – Prebsl, Ogbu, Zima – Masopust (66. Douděra), Zafeiris (66. Bužek), Oscar, Diouf (83. Bořil) – Schranz, Provod (77. Vorlický), Chorý (77. Chytil)

Royale Union Saint-Gilloise   Moris (C) – Mac Allister, Machida, Leysen – Castro-Montes, Teklab, Vanhoutte, Sadiki (64. Rasmussen), Puertas (79. El Hadj) – Eckert (64. Fuseini), Ayensa, Rodríguez (64. Kabangu)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz