Cílem u bezbariérových tras je, aby byly vyznačeny nejméně jedna v každém kraji. Ony ty bezbariérové trasy, totiž neslouží jen hůře pohyblivým ale přesto putujícím občanům, ale vítají je i rodiče putující krajinou s dětmi sedícími v kočárku. Pro představu turistické značky maluje v celé republice asi 2000 dobrovolníků, jak řekl pro SportovníListy.cz předseda Klubu českých turistů Vratislav Chvátal na k 133. výročí založení klubu uspořádané malé oslavě nekulatého výročí.
Na celodenním turistickém setkání přímo v centru metropole byl na Náměstí republiky vedle stánku KČT, u kterého se už kolem poledne přihlásilo asi 200 turistů na start a k následnému absolvování turistické trasy kolem Prahy, rovněž stánek České pošty, která vydala příležitostnou známku s motivem turistiky a měla zde pro zájemce možnost si nechat otisknout příležitostné razítko, ale to nebylo všechno. Byly zde i stánky partnerů KČT, kde se mrňata mohla vydovádět při plnění pro ně přípravných úkolů
SportovníListy.cz byly na místě děje...
Zájemci si zde ještě mohli například sami zkusit zapůjčenými pomůckami vybarvit na papírový válec turistickou značku předtím předkreslenou tužkou podle šablony nebo si prohlédnout, jak vypadají nejnovější rozcestníky.
Není bez zajímavosti, že u zrodu Petřínské rozhledny, bludiště pod rozhlednou a lanovky na Petřín, což jsou pravidelně každý rok podle informací České centrály cestovního ruchu nejnavštěvovanější atrakce v zemi, stáli, no hádejte, kdo? Přeci členové Klubu českých turistů.
Podle slov předsedy KČT klub sdružuje nyní téměř 40 tisíc organizovaných turistů po celém Česku, ale věřte tomu, že turistické značení využívá dokonce mnohonásobně více turistů.
Nakonec, kdo může říci, že ještě nikdy nešel odněkud někam podle turistických značek?