Pětadevadesátiletý Miloslav Andrlík je patrně nejstarším čtenářem webu SportovníListy.cz

Před druhou světovou válkou a během ní se v rodné Plzni věnoval aktivně atletice. Po válce  sport už provozoval jen rekreačně. V poslední době ovšem sport sleduje jen jako divák, ale kromě atletiky si vybírá z televizních programů i další sporty včetně ragby.

"V Plzni byly tehdy tři sportovní kluby a mezi sportovci panovala rivalita, ale všechno probíhalo v rámci pravidel fair play. Běhalo se tehdy na škváře a upadnout při rychlém běhu na škvárovém oválu, což se občas stalo, nebylo pro atlety nic příjemného. Sport pro nás hodně znamenal a pro každého bylo ctí vyhrát závod, nebo když tak jen si zlepšit čas," zavzpomínal pamětník, s nímž SportovníListy.cz hovořily v jeho malé pracovně, kde má pečlivě urovnané desítky pořadačů s obálkami prvního dne a s dalšími filatelistickými raritami.

"Nejsem žádný zajímavý filatelista. Začal jsem s tím pozdě, až když jsem byl v penzi," řekl a upozornil  na svůj datum narození 1. dubna 1922.

"Dění ve sportu sleduji rovněž na webových stránkách, abych se orientoval, co se všechno děje a jaký sport bude v televizi. Máme doma s manželkou totiž dvě televize, a tak se dívám na televizní přenos, jaký si vyberu bez ohledu na to, co zrovna běží za seriál na jiných stanicích," pochvaluje si dvě domácí televize čtenář webu SportovníListy.cz a Českéragby.cz, který se narodil čtyři roky po první světové válce.

"Proč sleduji Českéragby.cz ? Upozornil mne na tento web před možná už deseti lety můj synovec a tak jsem rád, že se dozvím ještě další informace o hře, kterou sleduji. Obdivoval jsem, jaká panuje  atmosféra při zápasech MS ragby, která jsem viděl v roce 2007, 2011 i 2015 na ČT Sport," řekl pro oba weby Miloslav Andrlík z Trutnova.

Předali jsme jubilantovi knihu Náš život pod pěti kruhy, napsanou Danou a Emilem Zátopkovými, kterou nám pro trutnovského obyvatele podepsala pár dnů předtím osobně Dana Zátopková.

Když se slavná a nejstarší žijící česká olympionička dozvěděla, že kniha bude předána muži, kterému chybí do stovky jen pět let, tak olympijská dvojnásobná medailistka nakreslila ke svému podpisu ještě obrázek oštěpařky. "Kdyby jeho rodiče nebydleli v Plzni, ale na Moravě, tak jsme mohli spolu chodit do třídy, neboť jsem stejný dvaadvacátý ročník, jako on," dodala při podepisování knihy.

Setkal jste se s Danou Zátopkovou nebo s Emilem Zátopkem?

"Po skončení války jsem studoval na vojenské škole a na výcviku v Hranicích tam Emil Zátopek byl s námi, ale v jiné skupině vojáků. Znali jsme se napůl. Já znal jeho a on pravděpodobně mne ne. S Danou Zátopkovou jsem se nikdy nesetkal, ale viděl jsem ji jako divik závodit," dodal rodilý Plzeňan nyní již pětatřicet let žijící v Trutnově.

Blahopřání k životnímu jubileu putuje za SportovníListy.cz do Trutnova.


Knížka Náš život pod pěti kruhy od Dany a Emila Zátopkových, se čte jedním dechem


(ps, SportovníListy.cz, foto:Petr Skála)