Kromě toho, že se Milan Bruncvík věnoval na vrcholové úrovni sportu, stihl ještě vystudovat stavební fakultu ČVUT a udělat si doktorát na univerzitě v Cambridgi.
Po návratu pracoval ve společnosti KPMG, kde se dostal k projektu Duální kariéry Českého olympijského výboru. Program, který nakonec pomohl k další kariéře i jemu, slouží jako opěrný bod pro závodníky, kteří se blíží ke konci sportovní kariéry, nebo ji v nedávné době ukončili a přemýšlejí, jak se v životě dále uplatní.
Milanu Bruncvíkovi jako jedna z možností po absolvování testů vyšlo, že by jeho další kroky mohly směřovat do armády.
"Zdálo se mi to jako ideální kombinace využití mých jazykových znalostí – angličtiny a němčiny – a toho, co jsem vystudoval, tedy stavební inženýr. K vojákům jsem měl nakročeno vlastně i tématem své diplomové práce – zatížení železobetonové konstrukce výbuchem," říká a dodává, že k rozhodnutí stát se vojákem z povolání, přispělo i to, že není „kancelářský“ typ a potřebuje k životu pohyb.
"Teď procházím přijímacím řízením, čeká mě zdravotní prohlídka, test fyzické zdatnosti a pak tříměsíční kurz základní přípravy ve Vyškově," upřesňuje. Pokud vše dopadne podle plánu, měl by zamířit do Žatce k 4. brigádě rychlého nasazení.
Na práci v armádě se těší. "Doufám, že někdy v budoucnu budu moci uplatnit své vzdělání a třeba být vysílán do zahraničí získávat zkušenosti v armádách NATO a ty pak předávat našim vojákům."