V říjnu 2021 si jediná česká skeletonistka Anna Fernstädtová na třítýdenním testu olympijské dráhy pro ZOH v Pekingu s některými soupeřkami zkusila, jaké to bude při závodění pod vlajkou s olympijskými kruhy. V testovacím závodu dojela šestá, což považuje za dobré znamení.
Jak říkám...
"Není to špatný. Povedlo se nám to, jak jsme to měli v plánu. Doufám, že to půjde ještě líp," prohlásila před skupinou novinářů, fotografů a kameramanů 5. listopadu 2021 v Praze mladá žena, kterou v ten čas všichni oslovovali coby Aničku, Aničku Fernstädtovou.
V únoru 2022 Fernstädtovou čeká olympiáda a zdá se, že tamní ledové koryto ji vyhovuje.
Jak říkám...
"Start je dobrý, není nejkratší, ale není zase úplně dlouhý. Zato trať je jedna z nejdelších, kterou jsem poznala. Tu jsme projely v čase jen pár vteřin přes minutu. Dráha je dlouhá, náročná a rychlá, takže všechno, co mi vyhovuje," má jasno česká skeletonistka, kterou budeme moci vidět při závodech s novou a ještě žlutou přilbou na hlavě.
Byla pro ni vyrobena na míru a může zato známý lyžař Ondřej Bank, který ve své firmě Vagus zařídil, aby pětihlavý tým skeletonistce po naskenovaní hlavy vyvinul speciální přilbu do ledového koryta.
Jak říkám...
"Dělá se to relativně hodně narychlo, ale myslím, že to zvládneme," slíbil Ondřej Bank s tím, že největším přínosem pro závodnici bude fakt, že vnitřek helmy je na míry její hlavy
"Bude mi lépe sedět. Nebude mi klouzat a bude trošku bezpečnější," řekla česká reprezentantka, která si s novinkou na hlavě polepší, neboť dříve si musela na bradu lepit tejp a helmu vycpávat a ani to častokrát nestačilo, neboť nakonec se ji stejně její přilba občas při jízdě pohnula.
"Stávalo se to a bylo to nepříjemné," řekla jediná současná česká skeletonistka, která ještě v roce 2018 startovala na olympijských hrách v Pchjongčchangu za Německo. Tam skončila na šestém místě. Z Pekingu by byla ráda, kdyby přivezla už nějakou medaili tentokrát už pro barvy Česka.