Jana Kollera stejně jako předchozích deset fotbalových legend na mincích vytvořil medailér Petr Horák.
"Docela jsem si i podobný, takže mě snad žena pozná," komentoval svoji podobu na své mincí nejmladší z vyražených fotbalistů.
Své mince mají kromě Jana Kollera a Antonína Panenky i držitelé Zlatých míčů Pavel Nedvěd a Josef Masopust.
"Zlatá mince Jana Kollera byla rozebrána ještě před samotnou emisí. Ze stříbrných by ještě šla postavit celá jedenáctka," uvedl marketingový manažer mincovny Lukáš Jokl a dodal, že další ražbu mincovna nechystá.
"Vybírali jsme hráče podle jejich jednotlivých hracích postů tak, aby to byla opravdu jedenáctka. Od brankáře přes pravého obránce až po levé křídlo," uvedl mistr Evropy z roku 1976.
"Chtěli jsme, aby tam byli zástupci tři generací, a také tam jsou tři stříbrní z MS v Chile, tři zlatí z ME v Bělehradě a tři stříbrní z ME 1996," upřesnil Panenka.
Česká mincovna prodejem vyražených mincí legendární jedenáctky podporuje Nadaci fotbalových internacionálů a to tak, že polovina z ceny mince jde ve prospěch nadace. Proto mohl šek v hodnotě 837 900 korun převzít za nadaci bývalý československý reprezentant Antonín Panenka.
Nadace ze získaných peněz podporuje ty z fotbalových reprezentantů, kteří v době svých úspěchů nedostávali takové odměny, které by jim zajistily bezproblémový fotbalový důchod.
SportovniListy.cz napsaly:
Pamětní minci Antonína Panenky s ním v Ďolíčku pokřtili Ivo Viktor a Karol Dobiáš