"Přeji nejen vítězům soutěže, ale všem mladým rybářům, aby jim jejich koníček, spjatý s láskou k přírodě, přinášel radost celý život. Panu Vágnerovi gratuluji k tomu, jak dokázal svůj nápad dotáhnout do zdárného konce. Vážím si jeho úsilí o ochranu přírody a zviditelnění našeho regionu ve světě touto unikátní soutěží," řekl hejtman Miloš Petera.
Na Katlově soutěžily týmy z Česka, Německa, Norska, Itálie, Polska, Nizozemska, Švédska, Dánska, Ukrajiny, Slovenska a USA, které doplnily speciální tým WCC Family a tým Fakultní nemocnice Motol.
"Celý tento závod se pořádal nejen pro prosazení myšlenky, chyť a pusť‘ a fair play, ale hlavně na podporu dětského onkologického oddělení motolské nemocnice. Všechny peněžní prostředky vybrané od sponzorů půjdou na nákup moderního přístroje, jenž, jak doufáme, pomůže dětem, které zde bojují se zákeřnou nemocí, a nemohou se tak naplno radovat ze života," uvedl Jakub Vágner a připomněl, že je kolem něj celý tým přátel a nadšenců, bez jejichž obětavé pomoci by se neobešel.
Vágner si více než dvacetihektarový rybník pronajal na 25 let od města Kutná Hora. V rámci revitalizace, na kterou Středočeský kraj přispěl dotací 750 tisíc korun, nechal na jeho ploše vybudovat dva ostrovy a osázet je vzrostlou zelení, aby zde mohli hnízdit vodní ptáci. Vágner tu postupně buduje centrum pro sportovní rybáře z celého světa a centrum záchrany genofondu velkých evropských ryb. V areálu kolem rybníka pořádá dětské rybářské tábory a jiné podobné akce.
"Fandíme panu Vágnerovi v jeho snaze o zachování mizejících druhů řady vodních živočichů. Jeho láska k přírodě navíc inspiruje děti, mezi kterými má už mnoho obdivovatelů,“ dodal hejtman Petera.
Třiatřicetiletý Jakub Vágner, syn hudebníka Karla Vágnera, je široké veřejnosti známý hlavně tím, že za rybami a dobrodružstvím cestuje téměř do všech koutů světa. Pořádal třeba výpravy do povodí Amazonky v Jižní Americe a Konga v Africe. Propaguje rybářský přístup zvaný „chyť a pusť“, kdy se ulovené ryby vracejí zpět do vody.