Na ragbyovém hřišti Tatry Smíchov stovky diváků viděly dvě haky a šest položených pětek! Česko - Nový Zéland Ambassador’ 13:24

Přátelskému  utkání mezi českými ragbisty a v Evropě pobývajícími a na starém kontinentu rovněž hrajícími Novozélanďany třetí červnovou středu na hřišti toho času třetího extraligového  týmu Tatry Smíchov přihlíželo neobvyklé značné množství diváků, kteří kromě dvou provedení maorského bojového tance Haka, viděli rovněž v poměru 2:4 celkem šest položených pětek.

Po novozélandské a české hymně v provedení zdatných   tenorů  s mohutnými hlasy  hosté v černých dresech nejdříve předvedli zastrašující tanec, na který v Evropě pobývající ragbisté prý získali úřední povolení k prezentaci a pak se pokoušeli zastrašovat české ragbisty i se šišatým míčem při samotné hře.

Prvním bodujícím hráčem byl ovšem také muž původem z jižní polokoule říčanský útočník Tristan Horak, který za český tým  proměnil trestný kop a to tak, že se míč do prostoru nad břevno mezi tyče odporoučel až po odrazu od levé tyče. Hosté ovšem brzo položili svoji první pětku a  po ní i následný kop a vedli ... 7:3. Ovšem pět minut před půlí se do brankoviště hostujícího celku prosmykl s míčem v ruce Adam Miřácký a tím pro český tým zajistil poločasové vedení 8:7.

Po změně stran však hosté položili další pětku a opět převzali vedení 8:12, leč jen na chvilku. Ve 47. minutě se po akci českých ragbistů totiž uvolnil  Adam Miřácký a po samostatném úprku kolem  hlavní tribuny až do brankoviště s míčem v ruce rozjásal přihlížející diváky a své spoluhráče, neboť se Česko dostalo do vedení 13:12.

Ovšem o pět minut později  a pak ještě devět minut před koncem hostující ragbisté hájící v Praze barvy země obyvatel kontinentu,  kterým říkáme, že jsou  protinožci, položili nejdříve svoji třetí a potom  čtvrtou pětku, po které ještě proměnili následný kop. Zápas skončil výhrou soupeřů českých ragbistů 24:13, ale divákům, mezi nimiž byli většinou sváteční ragbyoví diváci,  to nijak  nevadilo. Viděli pěknou exhibici ragby a nakonec ještě tu druhou vítěznou haku.

Pokud někteří kovaní příznivci ragby měli pocit, že většina středečních diváků,  protože  na ragby  jindy vůbec  nechodí,  se přišli podívat  jen na tu haku, tak s pravděpodobností hraničící s jistotou ten jejich pocit byl oprávněný.  A proč ne. Vždyť  v galeriích desítkách  mobilů mimochodem  19. června 2024 večer přibyla další videa křepčících chlapců "celých v černém" , jak dělají se šišatým míčem docela  velmi dobrou  propagaci své země, ve které je  sice šestkát více ovcí než obyvatel, ale  ragby to ti kluci z Nového Zélandu včetně těch, co jej hrají  v Evropě,  zkrátka hrát umí.

Jak říkáme   ...

"Položil jsem dvě pětky, ale na ty jsem dostal pěkné přihrávky od spoluhráčů a já jsem jen s tím míčem doběhl do brankoviště," sdělil pro web Ceskeragby.cz  skromný hráč Slavie Praha Adam Miřácký, který se po záludné otázce, jak se chystá na republikový šampionát v  olympijských sedmičkách pořádaném koncem června  na domácím hřišti v Edenu,   netajil s tím, že by jeho klub v sedmičkovém ragby byl hodně vysoko, nejlépe první.

"Taková  měření sil se silnými soupeři, jako bylo tohle  s týmem Ambassador’,  jsou  pro české ragby velmi důležitá," sdělil pro Ceskeragby.cz kouč českého výběru a Tatry Smíchov Jan Oswald

Praha  19. června 2024

Praha  -  přátelské exhibiční utkání

Česko -  Nový Zéland Ambassador’  13:24  (8:7)
Pětky: 2:4  *  Body Česko: Miřácký Adam (2P)10, Horak (TK) 3

Víte co  ...

Chcete vidět 86 skvělých fotografií pořízených Milošem Březinou při utkání  Česko -  Nový Zéland Ambassador’,   najdete je ...  zde ...

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála  pro SportovniListy.cz, Zdroj:  Ceskeragby.cz, foto  a koláž Petr  Skála)