Pak teprve viděli, jak na stupeň nejvyšší třikrát vystupovaly sympatické Střezimířanky. Holky ze Středočeského kraje cestu na finalové kolbiště pražského stadionu neměly vůbec snadnou. Z krajské soutěže se probojovaly až z druhého místa, když je na krajské úrovni překonaly soupeřky z Petrovic na Příbramsku. Jenže pak přišel 11. a 12. červenec 2015 a úspěchy se jen na dorostenky ze Střezimíře sypaly.
"Prostě to všechno vyšlo a radujeme se," řekla pro Sportovnilisty.cz starostka Sboru dobrovolných hasičů Romana Jiráková.
"Obec Střezimíř nemá ani 400 obyvatel, ale k hasičům se zde hlásí 110 spoluobčanů. Nu a za rok oslaví hasiči v naší obci 120 let od založení sboru," dodala starostka tamějších hasičů, která je současně zastupitelkou obce.
Nejšikovnější mladí hasiči z celé republiky prokazovali svou všestrannost
Jak se trénují holky, kterým není ani osmnáct, ve sportu, o kterém v Česku moc lidí ani neví, že existuje?
"Není to snadné. Trénujeme jen jednou týdně a to v sobotu, protože většina holek přijíždí z internátů domů na víkend a sobota je jediný den, kdy se můžeme všichni sejít," řekl kouč mistryň republiky Pavel Střelka.
Jak se dorostenecké hasičky motivují?
"Všechno závisí na tom, jaký kdo má vztah k hasičům a k místu, kde žije. Výhodou je, že se všichni známe. Holky se znají strašně dlouho ze školy a když k tomu přidáte, že starostka sboru dobrovolných hasičů je má teta a za dorostenecký tým startuje i její dcera Dominika a podobně to funguje v celém sboru, tak to je ta motivace," dodal trenér úspěšných Středočešek.
"Požární sport ten nevyžaduje od závodnic pouze sportovní zdatnost, ale i technickou dovednost. Trénujeme s nimi atletické disciplíny, vytrvalost i rychlost a navíc dovednost, jak zacházet s technikou hasičů. A protože hasiči jsou častokrát jediným spolkem na vesnicích, kde kromě nich nemají žádný jiný sportovní oddíl, jsou nejlepší hasiči právě odtud," má jasno Pavel Střelka, který měl lví podíl na zisku zlatých medailích pro Středočeskou Střezimíř.