Nejsmutnější pohárové vítězství Slavie, která předvedla divákům fotbal do té doby v kraji nevídaný

Fotbalisté Slávie v odvetném utkání play off o Ligu mistrů dovedli  ve vyprodaném Edenu svým obdivuhodným  výkonem povzbuzovaní úžasnými hodně slyšitelnými diváky  Lille porazit  2:1 po brankách Zafeirise a Schranze, ale Ligu mistrů si bohužel  nezahrají. V úvodním utkání totiž  prohráli 0:2 a tak celkově 3:2. Když k tomu definitivnímu součtu obou skore došlo,  byla středa 28. srpna 2024 jen  pár desítek minut před půlnocí.

Před  utkáním hráči a diváci minutou  ticha ucitili legendárního švédského trenéra Sven-Görana Erikssona, který zemřel v pondělí 26. srpna 2024 ve věku 76 let. Diváci na tribuně Sever pak rozvinuli  plachtu s nápisem "Naše víra nikdy neumírá" a čekalo se, zda  to bude pravda.

První střelu vypálil Lukáš Provod patrně  už v první minutě hry nad břevno, ale další střela v 5. minutě vystřelená levačkou Christose Zafeirise už gólem byla. Branku, u které asistoval kapitán Jan Bořil,  dokonce  potvrdil VAR - 1:0.

Diváci fandící Slavii sledovali dál neskutečné jevy na trávníku, na kterém hráči v červenobílých dresech běhali jako čamrdy, což se říká o lidech, které vidíte běhat tak mimořádně rychle, že zíráte, protože jste je tak předtím vůbec skoro nikdy neviděli. Pak nastala situace, kdy   po Provodově průniknutí až před branku soupeře se míč dostal k  Tomášovi  Chorému, který před odkrytou brankou ji s míčem prostě netrefil. Není  od věci připomenout, že když někdo ze spolužáků takovou  přiležitost někdy v šedesátých letech promarnil a do branky  sic vytvořené jen ze dvou cihel někde na plácku za školou se netrefil, tak mu ostatní  spolužáci nelítostně oznámili, že je dřevák.

Na omluvu dvoumetrovému dřevákovi Chorému je nutno připomenout, že mu při jiné šanci po přihrávce  Douděry scházely při skluzu  k trefě do branky jen  centimetry, neboť jen tak byl míč vzdálený  od jeho nohy. A to nebylo všechno. Zafeiris z volného kopu  orazítkoval břevno branky!

I ve druhé půli diváci viděli na obou stranách šance, ale, že by viděli  další góly, k tomu dlouho  nedošlo. Pak ve 77. minutě náhle střelou zdálky vyrovnal hostující borce z Lille Zhegrova  -  1:1.

V 84. minutě se hráči Slávie opět dostali do vedení, když naději na prodloužení utkání vystřelil Ivan Schranz. Pak se ještě před brankou Lille děly věci.  Nor Zafeirise se trefil do míst na brance, kterému se říká šibenice. Gólman Lille se činil i při dalších nájezdech Slavie, když se střelám postavil do cesty nebo je očima vytlačil mimo branku. A pokud měl vykopávat míč od branky,  převtělil se v lenochoda, který mohl  za to, že se z devadesáti minut plus pěti minut nastavení hrál fotbal asi možná jen polovinu čistého  odehraného času.

Slávisté, jak už víte, Ligu mistrů hrát nebudou, ale už na podzim 2024 si zahrají Evropskou ligu. Los proběhne v pátek 30. srpna 2024.

Titulky z médií

Nejsmutnější pohárové vítězství. Poučí Slavii, aby se odbrzdila?

Zafeiris si říká o přestup do velkého klubu, Bořil řádil jako před zraněním. Slavii nakonec od prodloužení dělily centimetry

Vízek chválil Slavii: Byl to fotbal hodný Ligy mistrů. Sparta to prý měla snadné

Zafeiris si říká o přestup do velkého klub, Bořil řádil jako před zraněním. Slavii nakonec od prodloužení dělily centimetry

Slavia vypadla z boje o LM se ctí. Doma zvítězila, ale do milionářské soutěže míří Lille

Budoucnost Slavie po vyřazení z Ligy mistrů? Kouč Trpišovský se obává fotbalových novinek

Zafeiris po Lille: Jsem na tým hrdý, máme na čem stavět. Věřím, že si Ligu mistrů zahrajeme příští sezonu

Trpišovský: Meunier takovou intenzitu nezažil ani v Německu. Brankář nás připravil o deset minut fotbalu

Měl jsem z hráčů až husí kůži, když jsem viděl, jak si za tím jdou, mrzelo Trpišovského

Lille dráždilo Eden zdržováním

Praha -  Eden  28. srpna 2024

Liga mistrů

Slavia Praha - Lille OSC   2:1  (1:0)

Branky:   5. Zafeiris, 84. Schranz - 77. Zhegrova  *  Diváci:  18848 *  Žluté karty:  Ogbu, Diouf, Bořil - Haraldsson, Santos *  Rozhodčí:  Vinčič – Klančnik, Kovačič

Slavia Praha: Kinský – Holeš, Ogbu, Zima (85. Vorlický) – Bořil (73. Schranz), Zafeiris, Oscar, Diouf – Douděra (73. Jurásek), Chorý (73. Chytil), Provod

Lille OSC:    Chevalier – Meunier, Diakite, Alexsandro – Santos, Haraldsson (85. Mukau), André, Cabella (81. Sahraoui), Gudmundsson – David (85. Bayo), Zhegrova (86. Mbappé)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz