Nový trenér Jihočechů František Straka nastoupil po debaklu Slavia Praha - České Budějovice 4:0

Fotbalisté Slavie Praha po ztrátě bodů v prvním kole za bezbrankovou remízu na Slovácku v sobotu 27. července 2024 proti Českým Budějovicím  večer  začali zhurta hned od začátku a tak, kdo si pustil televizní přenos s desetiminutovým zpožděním nebo do hlediště v Edenu přišel později, neviděl autenticky hned dva góly. .

Jak se to utkání tak pěkně  rozjelo? Už ve 2. minutě totiž otevřel skóre David Douděra ranou na  tyč, která k němu byla blíže.  V 9. minutě zvyšoval po Dioufově centru zase Daniel Fila. To nebylo všechno, neboť ještě v první půli se trefil do branky Lukáš Provod, ale rozhodčí u videa nakonec odhalili, že se nacházel v těsném ofsajdu.

Domácí fotbalisté  v Edenu celkem snadno kontrolovali průběh  utkání a nezastavili se v proměňování branek ani ve druhém poločase.  V 66. minutě přidal třetí gól Filip Prebsl, když využil obrovskou  školáckou chybu gólmana Martina Janáčka, který neudržel míč v rukách a tak umožnil  hráči Slavie jej kopnout do své branky Českých Budějovic.   V závěru utkání ještě přidal hlavou čtvrtou branku Conrad Wallem, který nebyl na hřišti déle než dvě minuty.

Utkání v Edenu bylo posledním v rozehraném ročníku Chance ligy 2024/2025 pro českobudějovického trenéra Jiřího Lercha, který byl ještě o posledním červencovém víkendu odvolaný a na jeho místo byl povolaný krizový trenér František Straka.  Strakův předchůce Jiří Lerch se tak  tím, že byl odvolaný už po druhém kole soutěže,   patrně stal rekordmanem mezi nejrychleji odvolanými fotbalovými trenéry.

Praha - Eden   27. července 2024

CHANCE LIGA 2024/2025

2. kolo

SK Slavia Praha -  SK České Budějovice  4:0 (2:0)

Góly: 2. D. Douděra, 9. D. Fila, 66. Prebsl, 83. Wallem   *   Rozhodčí:  Všetečka – Váňa, Slavíček  *
Karty:  Prebsl, Houštecký (asistent trenéra), Oscar  -   Tranziska, Martin, Zíka *  Návštěva: 17 839 diváků.
Slavia  Praha:  Kinský – Holeš, Ogbu, Bořil (C) – D. Douděra (82. Wallem), Prebsl, Oscar, Diouf (82. Tomič) – Schranz (68. Jurásek), Provod (75. Vorlický) – D. Fila (68. Chorý).

SK České Budějovice: Janáček – Kotula, L. Havel (C), Keckeisen, Trummer – Suchan (88. Skalák), Hubínek, M. Čermák (46. Martin) – Šigut (73. Zíka), Tranziska (83. Ogiomade), Ondrášek (83. V. Hora).

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz