S rozvojem počítačové techniky, sociálních sítí, herních konzolí a dalších podobných vymožeností dnešní doby se objevují nová odvětví, která baví mladou generaci.
Fenomén počítačových her a herních konzolí je naprosto nepřehlédnutelný. Pojem esporty se velmi rychle zabydluje ve slovníku nejen teenagerů. Účast na nejprestižnějších závodech již vyžaduje speciální přípravu, kolem závodníků jsou profesionální podpůrné týmy, soutěže se konají ve velkých sportovních arénách.
Bylo proto logické, kdy se začne zvažovat jejich zařazení na program olympijských her. Jak se asi dalo čekat, olympionici dostali strach a nové atraktivní sportovní odvětví odmítají. Záminkou jsou hry, ve kterých je brutalita a násilí. No, ony ani některé režimy zemí, ve kterých se konaly poslední olympiády, nejednají se svými odpůrci v rukavičkách, ale to se dá přejít. Ne tak strach, že popularita esportu notně převyšuje popularitu většiny sportů, které jsou na olympijských hrách zastoupené.
Jednoho novátora v řadách olympioniků však najdeme, je jím Jiří Kejval, který okamžitě nabídl uspořádání olympijského eparku, a to rovnou v areálu jednoho ze sponzorů Českého olympijského výboru, v objektu jaderné elektrárny Temelín. Bude tak alespoň zajištěn konstantní přívod elektrického proudu a nebude zavdáno k protestům proti neregulérnosti. Další partner, Sazka, dodá losovací zařízení startovacích čísel, aby byla zaručena transparentnost soutěže.
Eparky se mají v budoucnu rozrůst v areálech všech jaderných elektráren, věznic a dalších zařízení, které mají výhodu fungujícího bezpečnostního systému a dojde tak k ušetření značných finančních prostředků.
Haníkův syndrom se šíří dál
Fotbalový Jablonec znárodněný
Nešťastné slávistické omyly
Petr Čech aktivuje své úspěšné sportovní kolegy
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)