Peking podpořilo 44 delegátů, Almaty 40.
"Oba kandidáti předložili ambiciózní projekty. Pro Peking to bude zcela nová zkušenost, tradici v zimních sportech nemá. Nicméně jsem přesvědčen, že hry zvládne zorganizovat na vysoké úrovni. Číňané to dokázali už v roce 2008. Vědí, co taková akce obnáší , to je také jejich velká výhoda," uvedl na webu Českého olympijského výboru jeho předseda Jiří Kejval.
"V červnu jsem na téma zimních her mluvil s čínskou vicepremiérkou Liu Yandong při její pražské návštěvě. Zajímala se o české knowhow a možnou spolupráci při přípravě sportovišť. Naše země má ve světě zimních sportů dobrý zvuk, vzpomeňme například na letošní úspěšné pořadatelství Světového poháru v biatlonu, na mistrovství světa v hokeji či lyžařské akce. Věřím, že by české zkušenosti byly přínosem," doplnil.
Peking hodlá také využít část areálů, které vznikly pro letní olympijské hry v roce 2008. Ptačí hnízdo tak opět ožije při zahajovacích a závěrečných ceremoniálech. Přímo ve městě také budou mít své disciplíny například krasobruslaři, rychlobruslaři nebo hokejisté. „Sněhové“ sporty se budou konat ve 180 kilometrů vzdálené městské prefektuře Čang-ťia–kchou. Brzy se proto začne s výstavbou rychlodráhy, díky které by měly vlaky velkou vzdálenost urazit dokonce za 50 minut.
PEKING je ...
Kulturní i správní metropole Číny s více než 20 miliony obyvatel ležící na severovýchodě země
Předchozí OH v Číně: LOH 2008 (Peking)
Předchozí kandidatury: dvě (2000, 2008 – oboje letní)
Počet sportovišť: 13 (z toho sedm již existuje; některé soutěže se budou konat v horské oblasti Čang-ťia-kchou)
Velké sportovní akce: LOH 2008, Asijské hry 1990, Letní Univerziáda 2001, mistrovství světa v atletice 2015.