SportovníListy.cz byly na místě děje...
Připomeňme si, že kvalifikace na prosincové vyvrcholení začínala už v březnu 2018, jezdci i koně tak mají za sebou náročnou šňůru cestování.
Jak říkám...
"Táhlo se to celou sezonu po celém světě. Nebylo to vůbec jednoduché, ale hlavně jsme rádi, že se nám to povedlo," řekl k tomu Aleš Opatrný.
Po Evropě bylo podle něj cestování ještě relativně v pohodě, ale pak přišly na řadu delší štace.
"Náročné to ale je, koně cestují v kamionech. Ale když se letí do Mexika, Miami či Šanghaje, přepravují se letecky. Z toho mají koně malinko strach, proto je to někdy i více náročnější," dodal sedmatřicetiletý několikanásobný mistr České republiky příjmením nikoliv však vlastnostmi Opatrný .
"Play-off jako takové se v rámci série Global Championship nikdy předtím nejelo. Je to nový formát a v Praze to bude úplná premiéra tohoto formátu. Jedná se o vyřazovací systém největšího finále, které bude v rámci ligy první," řekl předseda organizačního výboru Jan Andrlík o pražském finále.
Starostí kolem organizace finále je plno. Organizátoři mají jen tři dny na to, aby po skončeném MS ve florbale, které předchází Grand Prix začaly naplno úpravy v samotné O2. Před arenou už předtím vyrostou stáje pro 220 stání pro koně, neboť těch koní má být v Praze pro Grand Prix celkem 200.
Možná jste si všimli, že seriálu Global Champions se celou sezonu věnuje i Česká televize.
"Závěrečné závody a play-off odvysíláme živě. Počítáme až s osmi přímými přenosy, dostane se i na soutěže nižší úrovně," řekl v pořadu zaměřeném na Grand Prix na ČT24 komentátor ČT sport Miroslav Langer.
ČT sport a web ctsport.cz se připojí k mezinárodnímu signálu, na místě ale bude mít vlastní studio.
"A budeme doufat, že se dostaneme k jezdcům, do zákulisí a nabídneme takový balíček, aby si parkur užili i ti diváci, kteří se jezdectví nikdy nevěnovali," doufá Miroslav Langer.