Lars Friis mizí za lepším


Po postupu do hlavní fáze Ligy mistrů jsou fotbalisté Sparty zakletí jako by Rumburak otočil kouzelným prstenem. Najednou se rozplynulo vše, co Spartu zdobilo poslední dva roky i cestu kvalifikačními boji – rychlá křídelní hra se zajištěnou defenzívou. Byť si fanoušci Letenských říkají, že nemůže být hůře, každý týden jsou vyváděni z omylu. Je nabíledni, že pozice hlavního trenéra Larse Friise je více než nejistá. Asi nikdo ale nečekal překvapivou nabídku, kterou zástupci českého mistra na trenéra dostali – a která se nedá odmítnout.

O služby sympatického blonďáka totiž projevil zájem hegemon anglického fotbalu posledních let, Manchester City. Klub sice prodloužil kontrakt dosavadnímu šéfovi lavičky Pepu Guardiolovi, série proher to však nezastavila. A protože výsledkový sešup se datuje od kanonády, kterou naložila Sparta, došlo vedení City k závěru, že to musel být právě Friis, kdo má prsty v historicky negativní sérii Citizens a také trenéra Guardioly.

Friis tak od nového roku přichází do Manchesteru s jediným úkolem – odčarovat prokletí anglického mistra a zajistit zisk minimálně jedné trofeje. Prakticky jedinou variantou je výhra v Lize mistrů, jinde už má City šanci pouze teoretickou.


Letenští samozřejmě řeší, kdo usedne na jejich lavičku. Spekuluje se o dvou bývalých oporách zadních řad – Tomáši Řepkovi, který nedávno získal potřebnou trenérskou licenci, a o Františku Strakovi. U něj se pro změnu očekává uvolnění ze služeb českobudějovického Dynama, které zažívá historicky nejhorší fotbalový podzim české ligy.

Ať už to dopadne jakkoli, jedno je jisté – fotbalový svět se opět otřásá. A Sparťanští fanoušci? Ti teď jen doufají, že se Friisovi v Manchesteru bude dařit a že na ně nezapomene, až bude jednou bojovat o Zlatý míč pro nejlepšího trenéra.

Orientační běžci žádají dotaci na kompasovou kalibraci a záchranu lesa


Výkonný výbor hokejového svazu míří na školení

Zemětřesení v českém tenise: Petr Pála odvolal sám sebe


Praha zachraňuje hokejové dědictví po svém


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)