V rakouské spolkové zemi Tyrolsko už několik měsíců probíhají jednání o možnosti požádat Mezinárodní olympijský výbor o pořadatelství ZOH 2026. S centrem v Innsbrucku, městě, které organizovalo už ZOH 1964, 1976 - tehdy jako náhradník za americký Denver - a premiérové zimní olympijské hry mládeže 2012.
O kandidatuře Innsbrucku pro ZOH 2026 ale dosud není finálně rozhodnuto. Ani v Rakousku, natož mezi delegáty příslušného kongresu MOV. Po dvou asijských ZOH za sebou (2018 PchjongČchang, 2022 Peking) je však pravděpodobné, že ZOH 2026 budou mimo asijský kontinent. A tak třeba i kazašská Astana - při hlasování o ZOH 2022 poražený protikandidát Pekingu - by nyní se svou další žádostí asi neměla velké šance.
Protože innsbrucký rychlobruslařský Olympijský stadión se 400metrovým oválem nebyl nikdy zastřešen, má logiku nová přeshraniční myšlenka nabídnou spolupráci bavorskému Inzellu. Inzell disponuje nejen velkými zkušenostmi s rychlobruslením, s ledovou alchymií, ale už 6 roků také moderní halou s dlouhým i krátkým uměle chlazeným ledem. Rádi tam cestují i čs. rychlobruslaři. Inzell bude hostit i rychlobruslařské MS 2019.
Do této futuristicky vyprojektované haly, která nese název Max –Aicher-Arena, je to z Innbrucku do Inzellu jen 158 km. A třeba z rakouského Salcburku pouze půlhodinka jízdy autem. A kupříkladu z Českých Budějovic 260 km…
V novodobé historii dosud nebyly zimní olympijské hry k České republice tak blízko.