Pro Slavii to byla v Edenu parádní sobota. Po hokejistech a házenkářkách vyhráli i fotbalisté

Fotbalisté Slavie Praha zvítězili v nejsledovanějším utkání  9. kola Chance ligy nad Plzní 3:0, ale to nebyla jediná výhra, kterou v sobotu 21. září 2024 dosáhli sportovci a sportovkyně Slavie Praha, neboť v Edenu předtím vyhráli už hokejisté Slavie v Maxa lize nad Jihlavou také rozdílem tří branek 7:4 a výhru 35:21 slavily v Praze v Edenu i házenkářky Slavie dokonce nad soupeřkami ze stejného města, z Plzně, z kterého za fotbalistami Slavie přicestovali i jejich soupeři. Ano, taková byla sobota 21. září 2024 v pražském Edenu, kde červenobílý sport v tuzemských mistrovských soutěžích vyhrával.

Červenobílí fotbalisté nejenom vyhráli, ale ještě  udrželi neporazitelnost v sezoně nejvyšší soutěže.
Naopak Viktoria utrpěla první prohru v rozehraném ligovém ročníku.  Pražané dali všechny tři branky v úvodním dějství, kdy se postupně do seznamu  úspěšných střelců branek  zapsali  Jan Bořil, z penalty bývalý útočník Plzně  Tomáš Chorý a Lukáš Provod.

Slavia byla od úvodu aktivnější, ale prosadila se až na konci 10. minuty, kdy po Douděrově centru pálil Diouf, jehož ránu sice ještě Tvrdoň zvládl vyrazit, ale na dorážku kapitána Slavie  Jana Bořila už nedosáhl -  1:0.

Pak se stalo, že už po 23 minutách se zranil slávistický stoper Ogbu, který hřiště opustil na nosítkách a musel jej nahradit  Zima.

Rozhodující události se staly v nastaveném čase první půle. Nejdříve brankář Plzně  Tvrdoň nedokázal udržet  Provodovu střelu, pak se vrhl pod nohy Chytilovi a ten v pokutovém území upadl. Rozhodčí  Černý nejprve nepovažoval zákrok za vážný a rozpažil, ale po upozornění  videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Tomáš Chorý ji pak proměnil -  2:0 , ale moc se z ní neradoval, neboť se to nedělá, když se dá gól brankářovi, který ještě nedávno byl váš spoluhráč.

Do přestávky  hosté inkasovali ještě další branku, kdy  Provod z voleje překonal Tvrdoně zásluhou teče bránícího Jemelky -  3:0.

Trenér Plzně Koubek po pauze stáhl třikrát v brance překonaného   Tvrdoně, za kterého nastoupil  Jedlička, jehož už nikdo z hráčů Slavie nepřekonal.

A protože se ani hráči Plzně  nedočkali žádného gólu a tak se nějak zrodil výsledek Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0.

Praha -  Eden   21. září  2024

Fotbal

CHANCE LIGA 2024/2025

9. kolo

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:0 (3:0)

Branky: 10. Bořil, 45.+1 Chorý z penalty, 45.+5 Provod * Rozhodčí: Černý - Paták, Hájek - Petřík (video) * ŽK: Ogbu, Douděra - Markovič, Cadu, Jemelka * ČK: 4. Houštecký (asistent trenéra Slavie) * Diváci: 18.783.

Slavia Praha: Kinský - Holeš, Ogbu (24. Zima), Bořil - Douděra (84. Jurásek), Oscar (46. Ševčík), Zafeiris, Diouf - Chytil (66. Lingr), Provod (74. Michez) - Chorý (74. Wallem). Trenér: Trpišovský.

Viktoria Plzeň: Tvrdoň (46. Jedlička) - Dweh, Markovič, Jemelka - Kopic (67. Cadu), Kalvach, Červ (67. Slončík), Havel - Jirka (67. Vašulín), Šulc (81. Panoš) - Adu (67. Vydra). Trenér: Koubek.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz