Radní Zlína ocenili zásah proti fotbalovým chuligánům při utkání Zlín-Baník Ostrava


Profesionální, perfektně zvládnutý zásah. Tak hodnotí Rada města Zlína práci Policie ČR, strážníků a hasičů během  fotbalového utkání mezi Fastavem Zlín a Baníkem Ostrava, který třetí srpnovou sobotu značně narušily výtržnosti hostujících fanoušků. Část z nich se snažila řádit i v ulicích města, zasahujícím složkám se však podařilo jejich chování eliminovat.

"Veřejně policistům, strážníkům a hasičům děkujeme, stejně jako bezpečnostní agentuře, kterou si najal zlínský klub. Postavit se rozběsněným a všehoschopným výtržníkům určitě nebylo snadné, svou práci ale odvedli skvěle," vzkázal na webu města primátor Zlína Miroslav Adámek.

Přestože klid ve Zlíně narušili fotbaloví fanoušci, směrem ke zlínskému klubu vedení města výhrady nemá. Pro zvládnutí rizikového utkání podle ní udělalo maximum. Apeluje však na jeho představitele, aby důrazně požadovalo uhrazení škod po vinících.

"Ti chuligáni musí poznat, že jsou za své chování zodpovědní, i když se schovávají do kukel a v davu. Výtržnosti nesmí nikomu procházet. Budeme velmi pozorně sledovat, co klub v tomto směru bude dále podnikat,"  upozornil Miroslav Adámek.

Fotbalové chuligánství je však podle zlínských radních nutné řešit. Není podle nich možné, aby města a jejich obyvatelé dopláceli na to, že jsou místní kluby po sportovní stránce úspěšné. Problém už navíc dávno překročil možnosti oddílů.

"Musí se do něj vložit také města a společně jednat s Fotbalovou asociací ČR o přijetí jednotných pravidel. Pokud to nebude stačit, je potřeba vtáhnout do problematiky i stát a jeho představitele. Řešení určitě najít jde, příkladem může být třeba Anglie, kde kvůli fotbalovým chuligánům měnili i zákony," konstatoval primátor.

V souvislosti s utkáním Zlín – Ostrava, které domácí vyhráli 2:0, zajistili policisté kvůli výtržnostem celkem 13 fotbalových fanoušků. Udržet klid pomáhalo i 50 městských  strážníků.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)