Rafting je pro někoho velká neznámá, pro druhého zase vodní klasika. Nejspíš je to opět sport, který přivedli na svět Čechoslováci, protože je známý od padesátých, potažmo šedesátých let, to u nás, ale v zahraničí ho znají zhruba od roku 1970.
Pro ty, kdo nevědí, co rafting je, tak vězte, že je to sjíždění divoké řeky. Jedná se však o extrémní sportovní disciplínu, která je též velmi nebezpečná.
Aby se člověku nic nestalo, musí dodržovat několik základních pravidel bezpečnosti. Tak pokud se někdo chce věnovat raftingu, musí mít minimálně jednu základní věc s ohledem bezpečnosti, a tou je vesta. Existují i oficiální předpisy o bezpečnosti, které by se měly dodržovat. Mnoho lidí je však nedodržuje a pokud se něco v raftingu stane, tak by mohli být popotahovaní. V raftingu se odlišují stupně podle divokosti řek, je jich celkem šest.
U raftingu se dělají i speciální techniky. Těch je opravdu hodně. Rafting se často spojuje i s ochrannou přírody. Velmi často se stává, že tam, kde se jede raftový závod nebo jen tak rafting pro zábavu to lidé neradi vidí. Česká republika je v soutěžním raftingu poměrně úspěšná, hlavně na domácí půdě. To ovšem neznamená, že by se českým posádkám nedařilo mezinárodně – jsou například mistry světa.
Foto © Depositphotos.com / Petrichuk