Ragbistou roku 2021 je reprezentant a hráč Pragy Praha šestadvacetiletý Dan Hošek

Ragbistou roku 2021 byl v Praze vyhlášen hráč Pragy a reprezentace jinak student České zemědělské univerzity Dan Hošek. O dvě více trofejí získala Ragbistka roku Julie Doležilová  z Tatry Smíchov, která se stala ještě nejlepší ragbistkou do 18 let a také  nejlepší Česko reprezentující hráčkou nebo hráčem ragby.



Dění v českém ragby bylo v roce 2021 stejně jako v předchozím roce omezeno  proticovidovými  opatřeními, ale zatímco vedení ČSRU hlasování o ragbyových jedničkách ve všech kategoriích za rok 2020 zrušilo, rok následný už došlo ke hlasování a vše vyústilo ve vyhlášení těch nejlepších ve všech možných i nemožných kategoriích.

Reprezentace žen a mužů sehrála v roce 2021 po dvou mezistátních zápasech, liga mužů v patnáctkovém ragby se odehrála celá ale jen jednokolově bez play off, konaly se i celostátní finálové turnaje o mistrovský titul v sedmičkách  mužů i žen, sedmičkové reprezentace mužů i žen prošly dvěma turnaji, po kterých postoupily do soutěží, ve kterých v minulosti už působily. Zkrátka a dobře odehrály se takové události, po kterých se dalo s plným vědomím hodnotit, kdo byl v různých kategoriích nejlepší ze všech.

Kromě hráčky a hráče ragby roku se účastníci slavnostního vyhlášení dozvěděli, že nejlepším trenérem 2021 je kouč reprezentace mužů a zároveň Říčan Miroslav Němeček, dále nejlepším trenérem reprezentace kouč mužské dvacítky Roman Šuster,  nejlepším trenérem ženských  týmů zase kouč Sparty Zdeněk Albrecht a nejlepší trenér mládeže vnuk zakladatele říčanského ragby Josefa Kohouta Tomáš. 

Nejlepším hráčem v sedmičkách je hráč Pragy a reprezentace  Matyáš Hopp,  rozhodčím ragby byl vyhlášený  Jaroslav Bednařík a byli  oznámeni  rovněž i nejlepší ragbisté a ragbistky do 16 let, do 18 let a do dvaceti let.

Do Síně slávy byli přijati bývalý ligový hráč a kouč Dragonu Brno a také reprezentace  Jiří Šťastný, dále i nejstarší žijící ragbista v Česku pětadevadesátiletý bývalý hráč a trenér Jiří Kotlový ze Zlína, jemuž plaketa byla předána dříve ve zlínské nemocnici.  Pocta býti v Síni slávy náleží také  již  nežijícím osobnostem českého ragby Antonínovi Frydrychovi z Říčan a Milanovi Rázgovi ze Slavie Praha, za které plakety převzali jejich synové.



Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.


(Petr Skála pro SportovníListy.cz, Ceskeragby.cz,  foto: Petr Skála)

Champions Cup 2024 v podvodním rugby

27.11.2024 10:36:08

O víkendu 22. – 24. listopadu s v Berlíně uskutečnil Champions Cup 2024 v disciplíně podvodní rugby. Do německého hlavního města přijelo soutěžit celkem 14 týmů z různých koutů světa. Tyto týmy jso...