Policie Janstu a ještě další funkcionáře České unie sportu obvinila, že se všichni snažili získat víc peněz pro svou sportovní organizaci na úkor olympijského výboru a sokolů. Jansta zase tvrdí, že poškození měli být naopak členové České unie sportu, protože prý měli dostat neúměrně nízkou dotaci.
Sportovci nemohou tolerovat přístup novinářů do živých trestných spisů
"Já jsem plnil svou povinnost předsedy unie, který musí hájit zájmy sportovců. Jak jsme my mohli někomu udělat škodu, naopak škoda vznikla nám," řekl Miroslav Jansta.
Poškozen se necítí olympijský výbor ani Sokol
Jak redakce ČT zjistila, Český olympijský výbor policii oznámil, že se poškozený už necítí i když se původně do trestního řízení proti Janstovi jako poškozený přihlásil.
"…sděluji Policii ČR, že Český olympijský výbor po seznámení s přístupnou částí spisu, majetkovou ani nemajetkovou újmu v této věci neuplatňuje," píše se v dokumentu, který podepsal předseda ČOV Jiří Kejval.
"Já to vnímám od začátku stejně, jsem rád, že olympijský výbor dospěl k tomuto poznatku," řekl v reportáži na kameru a mikrofon Miroslav Jansta.
Miroslav Jansta: Pro mě je postava předsedy ČOV největším životním zklamáním
A stejně se pak pro Českou televizi vyjádřila i Česká obec sokolská.
"…z dosud shromážděného důkazního materiálu a jeho následné analýzy a vyhodnocení v přístupné části trestního spisu k dnešnímu dni (20. února 2018) nevyplývá, že by ČOS vznikla majetková či nemajetková újma. Za těchto podmínek ve stávajícím čase ČOS újmu neuplatňuje," uvedla v stejné reportáži i starostka České obce sokolské Hana Moučková.
V reportáži ČT bylo rovněž sděleno, že ani změna postojů sportovních spolků ke svému poškození nic nezmění na tom, že vyšetřování bude pokračovat. Mělo by údajně trvat ještě několik měsíců.