Z minulých členů Národní rady pro sport jich jedenáct pokračuje i pod předsedou Filipem Neusserem, nechybí mezi nimi Jaromír Jágr, Pavel Nedvěd, Pavel Kolář nebo například šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek. Mezi členy Rady jsou nově nejlepší házenkář světa z roku 2013 Filip Jícha, sportovní ředitel České basketbalové federace a uznávaný metodik Michal Ježdík, bývalý fotbalový reprezentant a současný funkcionář Vladimír Šmicer, náměstek ministra školství Karel Kovář, proděkan FTVS UK Miroslav Petr, bývalý předseda NSA a současný místopředseda Českého olympijského výboru Milan Hnilička, starosta Vrchlabí a senátor Jan Sobotka, ředitelka základní školy Sadská Blanka Žánová a předseda Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeněk Ertl.
Národní radu pro sport nyní tvoří sedm pracovních skupin
Výchova a prevence
Školní a univerzitní sport
Sport v klubech
Reprezentace
Infrastruktura
Právo a finance
Organizace a parasport
V každé skupině zasednou vždy tři členové Rady.
Jak říkám..
„Členy rady jsem vybíral na základě jejich odbornosti a zkušeností tak, aby se věnovali oboru, kterému rozumí. Nepotřebuji, aby se například uznávaný sportovní lékař věnoval právu a financím, proto jsem Radu rozdělil na odborné pracovní skupiny. Členům Rady budou k dispozici v každé pracovní skupině i experti na danou problematiku. Myslím, že se podařilo dát dohromady skvělý tým odborníků a zkušených lidí, kteří chtějí českému sportu pomoci,“ vysvětlil nový koncept fungování Rady její předseda Filip Neusser.
Mezi jmenované experty patří například Ondřej Novotný, hlavní promotér organizace MMA Oktagon, Markéta Haindlová, právnička a předsedkyně České asociace fotbalových hráčů nebo Jiří Hamza, šéf českého biatlonu. Novinkou je rovněž spolupráce s klíčovými rezorty Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, dále Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem financí.
Jak říkám...
„Paní ministryně Schillerová i ministři Vojtěch a Plaga přijali mou nabídku a do Národní rady pro sport nebo expertních komisí nominují své odborné zástupce. Je to pro nás klíčové, ať už kvůli vyjednávání o školním sportu, prevenci nebo rozpočtu na sport na další rok,“ upřesnil nominaci předseda Filip Neusser.
První zasedání nově jmenované Národní rady pro sport včetně expertních skupin proběhne během července, následně by měly jednotlivé pracovní skupiny připravovat materiály a podklady individuálně. Členství v Národní radě pro sport a expertních skupinách je zcela dobrovolné bez nároku na honorář.