Srpnová neděle se na Julisce povedla. Místní rozhlas třikrát zahrál "Dám dělovou ránu!"

Srpnová neděle je stále působivé drama českého básníka Františka Hrubína, ale toto literární dílo, o kterém by něco málo měli vědět  před maturitou alespoň středoškoláci, nemělo nic společného s  průběhem nedělního večerního utkání Chance ligy Dukla Praha - České Budějovice, které se hrálo 25. srpna 2024 v Praze na Julisce.

V prvním poločase diváci v hledišti i v přímém přenosu TV O2 branku neviděli. Ovšem, to neznamená, že se hráči obou týmů usazených na konci tabulky o góly  nepokoušeli. K největší šanci domácích fotbalistů  patřila například slyšitelně nastřelená tyč českobudějovické branky  Štěpánem  Šebrlem. Čisté konto uhájil i brankář Dukly Hruška, jehož postřeh hráči soupeře rovněž testovali. Čekalo se s určitými nadějemi vidět góly na druhý poločas a čekání se vyplatilo.

V 58. minutě míč po  Horou provedeném  dlouhém autovém vhazování namířeným  až za pokutové území odskočil k Šebrlemu, který  to prostě napálil do míst, kam na Julisce hostující brankář soupeře  Fendrich nedosáhl. Radost dvaadvacetiletému  střelci gólu ještě znásobily  první takty známé písničky "Dám dělovou ránu", která zazněla v místním rozhlasu a aby ne, když Štěpán Šebrle  dal svoji první ligovou branku při svém pátém startu v nejvyšší soutěži.
Pražané přidali brzy další gól, který rovněž stál za obdiv. V 63. minutě se totiž fotbalisté Dukly prosadili takřka podobně jako při prvním gólu.  Opět  Hora totiž poslal před branku  dlouhý aut, Kozma míč  ještě prodloužil  hlavou před Mešanoviče, který  zblízka skoroval.

O výsledku utkání se zdálo býti rozhodnuto, ale už ne o počtu vstřelených branek. Zápas rozhodčí  prodloužil o pět minut, při kterých na těch pět minut do hry poslaný  čerstvý hráč  Špatenka přihrál míč  Amblerovi a ten proměnil třetí gól a na Julisce tak potřetí diváci slyšeli začátek známého songu Karla Gotta:  "Dám dělovou ránu."

Srpnová neděle fotbalistům Dukly prostě vyšla. Vždyť v jediném utkání dali dokonce tři branky, což je o branku více, než do té doby proměnili v předchozích pěti zápasech, kdy překonali brankáře soupeře jen dvakrát. Naopak v tabulce poslední České Budějovice nemají ani jeden bod a celkové skore po šesti kolech 1:19.

Praha - Juliska 25. srpna 2024

CHANCE LIGA

6. kolo

Dukla Praha - České Budějovice 3 : 0      (0 : 0)

Góly:      58. Š. Šebrle, 63. M. Mešanovič, 90. M. Ambler * Žluté karty: 40. O. Ullman, 44. D. Ludvíček, 80. D. Kozma -  50. S. Šigut *  Rozhodčí: K. Rouček - J. Kříž, M. Leška * Střely na branku:  5 - 3 * Střely mimo branku: 3 - 6 * Rohy: 3 - 6 * Fauly:  10 - 15 *  Počet diváků: 2 472

Dukla Praha:   M. Hruška - T. Vondrášek, J. Peterka, D. Hašek, D. Ludvíček - Š. Šebrle (74. F. Matoušek), D. Kozma, J. Hora (83. F. Lichý), O. Ullman (46. M. Ambler) - M. Mešanovič (74. L. Matějka), J. Řezníček (90. F. Špatenka)

České Budějovice:   V. Fendrich - O. Čoudek, R. Križan, M. Nikl - S. Šigut, E. Tischler (70. P. Zíka), M. Hubínek (85. V. Hora), M. Čermák, V. Trummer - Q. Adediran (85. J. Tranziska), M. Ogiomade (70. Z. Ondrášek)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz