V Edenu 19.296 diváků sledovalo Evropskou ligu: Slavia Praha - Ajax Amsterodam 1:1

Utkání   Slavia Praha - Ajax Amsterodam mělo bojovného ducha. Někteří příznivci hostujícího týmu se dokonce chtěli dostat do hlediště bez lístků a jejich útoku na pořadatele před stadionem zabránili až těžkooděnci.

Byl podvečer čtvrtek 3. říijna 2024 a v Praze v Edenu

Zápas ovlinil zákrok, při kterém byl po sražení Rasmussena Ondřejem Zmrzlým nařízený litevským rozhodčím Treimanisem pokutový kop, který v 18. minutě proměnil střelou k pravé tyči Van den Boomen, aby se přitom na míč brankář Kinský díval při pádu  k levé tyči - 0:1.

Rozhodujícím krokem ve druhé půli bylo po hodině hry realizačním týmem uskutečněné  čtyřnásobné střídaní, při kterém Chytila, Micheze, Wallema a Lingra  nahradili  Tomáš Chorý, Matěj Jurásek, Malick Diouf a Lukáš Provod. A to se povedlo. V 67. minutě bylo srovnáno, když Oscar namířil přihrávku k  Juráskovi, který   centrem před branku našel Tomáše Chorého, jenž se hlavou trefil a bylo vymalováno  – 1:1.

Do konce utkání už ke změně skore nedošlo. Hosté zdržovali a když se dva hráči najednou chystali házet aut, byl jedem z nich divákem dokonce politý pivem. Pražané hrající posledních 15 minut hry proti čtrnácti soupeřům bez vyloučeného Baase sice našli příležitost dát další branku, ale   nevyužili ji.

Praha - Eden  3. října 2024

Evropská liga

2.kolo

Slavia Praha - Ajax Amsterodam 1:1 (0:1)

Branky: 67. Chorý - 18. Van den Boomen z penalty * Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasennikovs - Ratnieks (video, všichni Lotyšsko) *  ŽK: Holeš, Prebsl, Douděra, Trpišovský (trenér) - Hato, Baas, Taylor, Van den Boomen, Wijndal, Gaaei * ČK: 75. Baas * Diváci: 19.296.

Slavia Praha: Kinský - Douděra, Holeš, Zima, Zmrzlý - Oscar, Prebsl (74. Zafeiris) - Michez (60. Jurásek), Lingr (61. Diouf), Wallem (61. Provod) - Chytil (61. Chorý). Trenér: Trpišovský.

Ajax: Pasveer - Rensch, Šutalo, Baas, Hato - Van den Boomen, Hlynsson (42. Tahirovič), Taylor (78. Rugani) - Rasmussen (56. Wijndal), Brobbey (56. Akpom), Godts (56. Gaaei). Trenér: Farioli.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz