V Praze na Šeberově získal basketbalový klub Jižní Supi skvělé zázemí v hale místní školy

V pondělí 23. září  2024 byl v Praze na Šeberově slavnostní den, neboť ve zbrusu  nově postavené, krásné škole za asi 500 milionů korun, se konal v její největší sportovní hale vůbec první zápas. Halu získali jako domácí Jižní Supi, kteří se představili ve 22. kole Pražského přeboru A a nad svými soupeři  Stavební fakultou A, Supi vyhráli 89:72.

Před zahajením bojů všichni v hale uctili minutou ticha památku české baketbalistky století paní Milady Jindrové, která zemřela ve věku 80 let.  Basketbalový svět jejím úmrtím přišel o legendární hráčku, která  Československo reprezentovala skvěle, ráda a nejvíc ze všech, neboť jejích 250 reprezentačních startů hned tak někdo nepřekoná. A její úspěchy také nejspíš ne, čtyři medaile z mistrovství světa, tři z evropských šampionátů – to vše za devět účastí na vrcholných akcích FIBA. Také byla za všechny své úspěchy vyhlášena v roce 2001 vítězkou ankety o nejlepší českou basketbalistku 20. století a o šest let později byla uvedena do Síně slávy ČBF.

Kromě Sokola Pražského, kde byla Milada Jindrová velmi aktivní v basketbalovém oddíle, stála totiž i za založením oddílu Jižních Supů. Proto ta minutová tichá vzpomínka patřila právě jí.

Praha - Šeberov 23. září 2024

Pražský přebor A, 22. kolo

Jižní Supi A -  Stavební fakulta A, VSK ČVUT Praha  89:72

Neskutečné se stalo skutečností. Klub Jižní Supi se dočkal nádherných nových prostor ve škole ZŠ Šeberov. Historicky první utkání zde odehrálo áčko mužů, které se v premiéře radovalo,  neboť duel skončil výhrou o 17 bodů. Po vyrovnaném průběhu utkání domácí  borci rozhodli definitivně až v poslední čtvrtině.

V hale se sešlo podle pořadatelů  i relativně velký počet diváků a utkání tak mělo i krásnou atmosféru. "Jinými slovy, tahle hala basketbalu sluší a Jižním Supům a Supicím dvakrát tolik", tak informaci o premiéře Supů  na webu klubu uzavřel její autor.